Strona Główna · Sport szkolny · Dokumenty szkolne · Plan lekcji · Artykuły · Linki · Download Sierpień 30 2016 10:45:46
Nawigacja
Strona Główna
Młodzi aktywni
Galeria zdjęciowa
Patron szkół
Sport szkolny
Rekrutacja
Projekt edukacyjny
Egzaminy i sprawdziany
Stołówka szkolna
Sześciolatek w szkole
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Artykuły
Historia miejscowości
Linki
Mały Samorząd Uczniowski
Kadra nauczycielska
Stowarzyszenie Przyjaciół Pisanicy
Download
Filmy
Patrz i zmieniaj
Zajęcia fotograficzne
Pomóżmy

Tutaj znajdziesz pomoc


Telefony zaufania:


Niebieska linia - 0801120002

Młodzieżowy telefon zaufania - 116111Poczta elektroniczna:

Psycholog z PPP w Ełku

Kalendarz
Sierpień 2016
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Witamy
Witajcie na stronie Zespołu Szkół w Pisanicy
Jestśmy wiejską szkołą położoną w północno-wschodniej części Polski. W skład zespołu szkół wchodzą: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisanicy oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisanicy. W naszym zespole szkół uczy się około 300 uczniów. Blisko miejscowości leżą piękne jeziora i lasy. Mamy także duży, zadbany stadion przeznaczony na różne szkolne okazje. Dyrektorem naszego Zespołu jest od 2009 roku pani mgr Barbara Wnuk a jej zastępcą inż. Lech Przekop. Kadra nauczycielska składa się z wykwalifikowanych nauczycieli, z których wielu posiada już tytuł nauczyciela dyplomowanego.
W roku szkolnym 2005/2006 w naszej szkole rozpoczął się remont kapitalny połączony z rozbudową.Otrzymamlśmy nowoczesną halę sportową, nowe pracownie oraz zaplecze socjalne. W szkole realizowane są projekty edukacyjne współfinansowane przez Europejski Fundusz Strukturalny: Projekt "Mały Archimedes", "Edukacja przedszkolna szansą na lepszą przyszłość" oraz "Świetlica moje miejsce - Przyjaciele Pisanicy dzieciom". Od września 2011 r. rozpoczęliśmy wraz z innymi szkołami naszej gminy projekt "Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkoły podstawowej".

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Wiadomości szkolne

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w dniu 1 września 2016r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pisanicy i będzie przebiegać według następującego porządku:

- godz. 900 – 930 - część oficjalna m. in.: ceremonia ślubowania uczniów klas I;

- godz. 930 – 1000 - spotkania młodzieży z wychowawcami w salach (podanie informacji  organizacyjnych,
m. in.: tygodniowego planu lekcji);

Uroczystość poprzedzi Msza Św. w miejscowym kościele o godz. 800

Przypomina się, że w dniu 1 września 2016 roku wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Przyjaciół Szkoły do udziału w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2016/2017.

Dyrektor Zespołu Szkół w Pisanicy

Barbara Wnuk       
Nowe zdjęcia w galerii
Wiadomości szkolneW galerii szkoły pojawiły się nowe zdjęcia z podsumowania projektu edukacyjnego w klasie II gimnazjum w bieżącym roku szkolnym oraz spływu kajakowego, który odbył się w dniach 10-12.06.2016 r. rzeką Krutyń. Linki do zdjęć poniżej
Link 1
Link 2

Otwarte Mistrzostwa Gminy Kalinowo
Wiadomości szkolneW dniach 14-15.05.2016 r. w Zespole Szkół w Pisanicy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Kalinowo w Tenisie Stołowym. Więcej informacji na stronie WAMA-SPORT.
IV Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej
Wiadomości szkolne

13 maja 2016  r. w Zespole Szkół w Pisanicy odbył się IV Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej. Wzięło w nim udział 13 przedszkolaków ze szkół Gminy Kalinowo: Borzym, Kalinowa. Sypitek i Pisanicy.

Jury w składzie Marcin Pyciak –( wokalista, kompozytor) i Wojciech Wrona (muzyk, dyrektor GOK w Kalinowie) oceniło występy małych artystów biorąc pod uwagę następujące kryteria:

- dobór repertuaru;

- znajomość tekstu i melodii;

- interpretacja utworu;

- ogólny wyraz artystyczny.

Tegorocznymi laureatami przeglądu piosenki przedszkolnej zostali:

 I miejsce – Aleksandra Bieryło i Magdalena Gajewczyk oraz Gabriela Borkowska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisanicy

II miejsce – Patryk Murawski - Szkoła Podstawowa w Sypitkach

III miejsce – Magdalena Galińska i Nikolina Włodkiewicz - Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Borzymach

Organizatorem konkursu była p. Aldona Runge – nauczycielka oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Pisanicy.

 Zdjęcia z konkursu

Wizyta Jego Ekscelencji Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura w Zespole Szkół w Pisanicy
Wiadomości szkolne


 W dniu 28.04.2016 r. gościł w naszej szkole Ks. Biskup Jerzy Mazur.  Wizyta składała się z dwóch części. Najpierw ks. Biskup spotkał się w sali gimnastycznej z uczniami, gronem pedagogicznym, rodzicami i pracownikami obsługi, gdzie wygłosił do zebranych krótką katechezę. W podzięce za odwiedziny uczniowie uświetnili wizytę Ks. Biskupa inscenizacją Chrztu Polski oraz wręczyli zacnemu gościowi bukiet kwiatów. Część oficjalna zakończyła się wpisem Jego Ekscelencji do kroniki szkoły. Druga część wizyty to spotkanie z nauczycielami uczącymi w Zespole Szkół w Pisanicy na którym była możliwość dyskusji i wymiany poglądów na tematy związane z wychowaniem dzieci i młodzieży.


ZDJĘCIA
Gminny Konkurs Mitologiczny
Wiadomości szkolneW dniu 26.04.2016 r. w naszej szkole odbył się VI Gminny Konkurs Mitologiczny przygotowany przez p. Iwonę Przekop i p. Zbigniewa Bobryka. W konkursie wzięło udział 9 uczestników ze szkół podstawowych w Sypitkach, Borzymach i Pisanicy. W wyniku rywalizacji konkursowej Komisja wyłoniła zwycięzców którymi zostali:
I miejsce - Piotr Imko - Szkoła Podstawowa w Pisanicy
II miejsce - Barbara Kulbacka - Szkoła Podstawowa w Borzymach
III miejsce - Mateusz Sokołowski - Szkoła Podstawowa w Borzymach.
Zwycięzcy otrzymali wartościowe książki i statuetki, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy i medale.
Zdjęcia z konkursu
Spotkanie gimnazjalistów z myśliwymi
Wiadomości szkolneW dniu 22 marca 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie myśliwych z Koła Łowieckiego Ryś z gimnazjalistami. Tematem spotkania była szeroko pojęta ekologia i ochrona zwierząt oraz zapoznanie uczniów z działalnością myśliwych.

zdjęcia ze spotkania

Zabawa choinkowa
Wiadomości szkolne

Zabawa choinkowa w Zespole Szkół w Pisanicy.

W sobotę 16.01.2016r. w Zespole Szkół w Pisanicy odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Zabawę poprzedził spektakl jasełek bożonarodzeniowych przygotowanych przez młodzież pod kierunkiem p. Violetty Gryżewskiej i p. Katarzyny Jachowicz.

zdjęcia w galerii

Życzenia Świąteczne


Zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2016 wszystkim pracownikom, rodzicom i uczniom życzy Dyrekcja Zespołu Szkół w Pisanicy.
Projekt edukacyjny „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” 2015/2016
Wiadomości szkolne


Projekt edukacyjny „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” 2015/2016.


Klasy drugie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisanicy przystąpiły do udziału w projekcie „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”. Jest to partnerski projekt edukacyjny Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Fundacji PZU realizowany przy współpracy z Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.

Koncepcja programu opiera się na założeniu, iż uczniowie w czasie 10 miesięcy odbywają bezpieczną podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse, Oszczędzanie oraz Bezpieczeństwo.

Podejmowane w trakcie realizacji programu „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” działania umożliwią rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów oraz nabycie praktycznych umiejętności dotyczących bezpieczeństwa i finansów.

Wdrażanie programu umożliwi także wspólne działania rodziców  i nauczycieli.

W trakcie realizacji programu rodzice będą mogli pogłębić umiejętność tego, jak uczyć dzieci bezpiecznych zachowań, jak kształtować u nich umiejętność unikania sytuacji stawania się ofiarą przestępstwa lub wzywania pomocy w chwili zagrożenia oraz  w umiejętności w zakresie edukacji finansowej dziecka.

W listopadzie odbyło się szkolenie nauczycieli i zapoznanie z projektem rodziców. Uczniowie już w grudniu 2015 roku ruszają w pierwszą podróż z Grosikiem.

Życzymy im wielu ciekawych przygód.

Program finansowany jest ze środków Fundacji PZU. Więcej informacji: http://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/pl

Dzień Niepodległości 11.11.2015
Wiadomości szkolne

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół w Pisanicy uczczono podczas uroczystego apelu we wtorek, 10 listopada 2015 roku. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele gminy, dyrekcja szkoły, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

Główną częścią akademii był program poetycko-muzyczny ,,Mamy wolną Polskę’’ przygotowany  przez uczniów, reprezentantów klas I-III gimnazjum oraz VI szkoły podstawowej, pod kierunkiem nauczycielek: p. Bożeny Aleksa i p. Violetty Gryżewskiej. Przypomniane zostały ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem  przez Polskę niepodległości. Muzyczne tło dla recytowanych utworów stanowiły pieśni patriotyczne w wykonaniu  szkolnego chóru oraz prezentacja multimedialna.

Po części artystycznej Wójt Gminy Kalinowo p. Andrzej Bezdziecki oraz Sekretarz p. Mariusz Klepacki wręczyli uczniom naszej szkoły stypendia naukowe oraz sportowe a także wyróżnienia i nagrody za osiągnięcia sportowe.

 Stypendia naukowe otrzymali:

W gimnazjum:

 1. Kamila Haponik 
 2. Wojciech Grajewski
 3. Wiktoria Lemiesz
 4. Karolina Kulenty
 5. Weronika Runge
 6. Świderska Kinga

W szkole podstawowej

 1. Piotr Imko
 2. Piotr Jermak

Stypendia sportowe otrzymali:

 1. Arkadiusz Kucharski
 2. Marcel Rutkowski
 3. Kacper Malinowski
 4. Dominik Markowski

Nagrody w kategorii zawodnik:

 1. Paulina Żukowska
 2. Marika Kondracka
 3. Dominika Kondracka

Nagrody w kategorii trener:

 1. Zbigniew Bobryk

Nagrody w kategorii zespół sportowy:

 1. LUKS ABC ŻAK PISANICA

Wyróżnienie w kategorii zawodnik:

 1. Maria Skarżyńska

 Organizator akademii z okazji Święta Niepodległości

Bożena Aleksa

Zdjęcia z uroczystości

Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Linkownia
Platforma

Biuletyn

Projekt

Młodzi

kontrola