19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Pracowity weekend naszych tenisistów
Sport

Bardzo pracowity, ale udany, tydzień  mają za sobą  zawodnicy "Żaka" z Pisanicy. W piątek   i sobotę uczestniczyli w turniejach memoriałowych w Olecku i Słobódce, a w niedzielę sami byli organizatorami I rundy eliminacji do wojewódzkiego turnieju LZS. W każdym z nich zajmowali czołowe lokaty.

W Olecku w XI Memoriale Ignacego Jasieluna i Franciszka Pietrołaja wzięli udział zawodnicy m. in. z Olecka, Giżycka, Ełku, Gołdapi, Pisza, Suwałk, Słobódki, Białobrzegów oraz Litwini i Rosjanie. Wszyscy zawodnicy z Pisanicy stawali na podium, niektórzy nawet dwukrotnie. Największym "zdobywcą" okazał się Marcel Rutkowski, który wygrał dwie kategorie wiekowe, tracąc zaledwie jednego seta. Pozostali "Żacy" wywalczyli następujące lokaty: Alicja Krynicka - 1 i 2 m., Maria Skarżyńska - 1 i 3 m., Kacper Malinowski - 1 i 3 m., Piotr Pawłowski - 2 m., Aleksandra Przybylska - 3 m., Maciej Ziarko - 3 m.

W Słobódce natomiast po raz drugi uczczono pamięć Piotra Puchlika. I tu na starcie stanęło wielu znakomitych zawodników, w tym grupa Litwinów. W turnieju udział wzięło sześciu zawodników z Pisanicy i podobnie jak w Olecku wszyscy uplasowali się w pierwszej trójce: Alicja Krynicka zwyciężyła w najmłodszej grupie dziewcząt, a Maria Skarżyńska, Paulina Pawłowska, Maciej Ziarko, Kacper Malinowski i Marcel Rutkowski zajęli 2. miejsca.

W niedzielę w Szkole Podstawowej w Pisanicy odbyły się natomiast eliminacje do półfinału 59 Wojewódzkiego Turnieju LZS o Puchar TVP 3 Olsztyn. W I rundzie w Pisanicy wystąpili reprezentanci 8 gmin: Kalinowa, Giżycka, Wydmin, Mrągowa, Srokowa, Pozezdrza, Białej Piskiej i Kętrzyna. Awans do półfinału, który odbędzie się 12 maja w Lidzbarku Warmińskim,  wywalczyło 11 reprezentantów gminy Kalinowo ( najwięcej spośród startujących gmin): Dominik Markowski - 1 m., Maciej Ziarko - 2 m., Maria Skarżyńska - 1 m., Alicja Krynicka - 2 m., Paulina Pawłowska - 3 m., Kacper Malinowski - 1 m., Marcel Rutkowski - 2 m., Igor Skarżyński - 4 m., Ewelina Kondracka - 4 m., Artur Markowski - 2 m., Bartosz Cudnowski - 2 m.