Strona Główna · Sport szkolny · Dokumenty szkolne · Plan lekcji · Artykuły · Linki · Download Lipiec 09 2020 00:51:16
Nawigacja
Strona Główna
Rok dla Niepodległej
Młodzi aktywni
Galeria zdjęciowa
Patron szkół
Sport szkolny
Rekrutacja
Projekt edukacyjny
Egzaminy i sprawdziany
Stołówka szkolna
Sześciolatek w szkole
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Artykuły
Historia miejscowości
Linki
Mały Samorząd Uczniowski
Kadra nauczycielska
Download
Filmy
Patrz i zmieniaj
Pomóżmy

Tutaj znajdziesz pomoc


Telefony zaufania:


Niebieska linia - 801120002

Młodzieżowy telefon zaufania - 116111


Ogólnopolski Telefon Zaufania - Narkotyki-Narkomania:

801199990

Poczta elektroniczna:

Psycholog z PPP w Ełku

Kalendarz
Lipiec 2020
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Opłaty z aobiady - październik 2018
Wiadomoci szkolne

INFORMACJA

Wpłaty za obiady za miesiąc październik  2018 r. należy dokonywać  w dniach od 10.09 – 20.09.2018 r. na konto:

 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisanicy

48 9331 0004 0020 0235 7786 0002 

Kwota wpłaty za cały miesiąc:

Uczniowie

23 dni żywieniowe x 3,10 zł = 71,30 zł

Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi

23 dni żywieniowe  x 6,30 zł = 144,90 zł

Stołówka szkolna 2018 - zmiany
Wiadomoci szkolne
UWAGA RODZICE
W linku poniżej znajduje się dokument, który należy złożyć w intedenturze szkoły celem ubiegania się o korzystanie z obiadów w stołówce szkoły w roku szkolnym 2018/2019.


Bezpieczeństwo na wakacjach
Wiadomoci szkolnePORADNIK BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU
Projekt edukacyjny klasy II gimnazjum "Jak wygrać życie".
Wiadomoci szkolneZDJĘCIA Z PROJEKTU
Zielona szkoła
Wiadomoci szkolne

W dniach 14.05.2018r-16.05.2018r uczniowie naszej szkoły z klas czwartych pod opieką swoich wychowawców pani Violetty Gryżewskiej i pana Andrzeja Szulgo uczestniczyli w Zielonej Szkole w Pięknej Górze koło Giżycka. Uczniowie sprawdzili się w umiejętnościach i sprawnościach fizycznych jak: Olimpiada na wesoło, Szkoła Detektywów, Labolatorium Szalonego Naukowca, Warsztaty Manualne, Przygodowa Gra Terenowa, Survival, Wieczorna gra terenowa. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń oraz bogatsi o nowe doświadczenia.

III Otwarte Mistrzostwa Gminy Kalinowo w Tenisie Stołowym - 02-03.06.2018 r.
Sport

W sobotę i niedzielę w naszej szkole prawie stu tenisistów stołowych rywalizowało w III Otwartych Mistrzostwach Gminy Kalinowo. Na turniej przybyli zawodnicy m.in. z Białegostoku, Suwałk, Olecka, Gołdapi, Augustowa, Grajewa, Pisza, Lidzbarka Welskiego, Białobrzegów, Płaskiej, Słobódki, Netty, Krasnopola i Bełdy. Wśród zawodników, którzy wywalczyli miejsca na podium, znalazło się sześciu reprezentantów Pisanicy. Trzykrotnie na najwyższym stopniu stawała Marysia Skarżyńska, a raz Marcel Rutkowski. Pozostali nasi laureaci zajęli następujące miejsca: Alicja Krynicka - 2,2 i 3, Paulina Pawłowska - 2, 3 i 3, Kacper Malinowski - 2, Magdalena Gajewczyk - 3. Tuż za podium, na czwartych pozycjach, uplasowali się: Piotr Pawłowski i Ola Przybylska. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Błąd w numerze konta
Wiadomoci szkolne
UWAGA RODZICE, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY

W wyniku pomyłki wkradł się błąd w numerze konta przeznaczonego do płatności za obiady w stołówce szkolnej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisanicy. Prawidłowy nr konta jest następujący:

48 9331 0004 0020 0235 7786 0002.

W razie pytań prosimy kontaktować się z Intendentem szkoły pod nr tel. 87 6298292 w. 22
Roztrzygnięcie konkursów szkolnych
Wiadomoci szkolne

1. Protokół VII Szkolnego Konkursu ortograficznego


2. Protokół IX Gminnego Konkursu Języka Polskiego "Złote Pióro".

 
List Minister Edukacji Narodowej do rodziców
Wiadomoci szkolneList Minister Edukacji Narodowej skierowany do rodziców w sprawie wdrażania kolejnych etapów reformy edukacji i rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Wycieczka do Pragi - stolicy Czech
Wiadomoci szkolne

W dniach 21-25.05.2018 r. zorganizowaliśmy wycieczkę szkolną do Pragi. W grupie uczniów znaleźli się uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej do klasy trzeciej gimnazjum. Wśród opiekunów -  P. Violetta Gryżewska, Pani Julia Burba i Pan Andrzej Szulgo. Harmonogram wycieczki zapowiadał bardzo intensywną trasę i wiele  wrażeń. Wyruszyliśmy 21.05.2018 r. w bardzo wczesnych godzinach rannych.

Celem naszym był Wrocław. We Wrocławiu mimo zniszczeń wojennych zachowało się wiele budowli w stanie oryginalnym, bądź odrestaurowanych czy odbudowanych po wojnie Do wyróżniających się należą: dwa ratusze na Rynku – gotycki Stary Ratusz oraz Nowy Ratusz w stylu historyzmu; gotyckie kościoły: archikatedra św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim (przy niej barokowa kaplica Elektorska według projektu Fischera von Erlacha), katedra greckokatolicka pw. św. Wincentego i św. Jakuba, katedra św. Marii Magdaleny, bazylika św. Elżbiety, kolegiata św. Krzyża, NMP na Piasku, św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława, kościół św. Wojciecha, neogotycki św. Michała Archanioła i wiele innych. Po drodze podziwialiśmy również wiele zabytkowych kamienic reprezentujących style historyczne pochodzące z XIX i początków XX wieku. Jest to największe tego typu skupisko zabytkowego budownictwa w Polsce oraz jedno z największych w Europie. Kamienice te prezentują style począwszy od baroku poprzez klasycyzm, historyzm, secesję aż po modernizm. Zwiedziliśmy Panoramę Racławicką i Oceanarium.

Wieczorem dojechaliśmy do miejscowości górskiej Jańskie Łaźnie, która była naszą bazą noclegową. Jańskie Łaźnie są znanym w świecie miastem uzdrowiskowym a jednocześnie drugim najwyżej ocenianym ośrodkiem narciarskim w Republice Czeskiej. Źródła lecznicze zostały tu odkryte już w XIV w. Założycielem łaźni był w XVII w. właściciel posiadłości hrabia  Jan Adolf Schwarzenberg.  Są jedynym czeskim uzdrowiskiem na czeskiej stronie Karkonoszy. Jest to spokojne miasteczko z nietuzinkową historią. Leży u podnóża Czarnej Góry (Černa hora 1299 m n.p.m.), na wierzchołek której z samego miasta prowadzi kabinowa kolejka linowa. Dzięki nowym kolejkom linowym, wyciągom i trasom biegowym miasto stało się renomowanym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym oraz idealnym punktem wyjściowym do najwyższych czeskich gór Karkonoszy, w zimie dla narciarzy a w lecie dla turystów pieszych i rowerowych.

Drugiego dnia ( 22.05.2018 r. ) wyruszyliśmy do Pragi. Dzisiejsza Praga powstała w 1784 r. z połączenia pięciu wcześniej samodzielnych, lecz powiązanych ze sobą organizmów, których początki sięgają średniowiecza: Starego MiastaNowego Miasta, Josefova, Małej Strany i Hradczan– siedziby władców czeskich. Od 1992 r. zabytkowe centrum miasta znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ze względu na bogactwo atrakcji, należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. W 1992 r. zabytkowe centrum Pragi zostało zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Praga jest uważana za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy, z tego względu corocznie odwiedzają ją liczne rzesze turystów. W mieście znajduje się ponad 20 muzeów i prawie 100 galerii. Podziwialiśmy z przewodnikiem niektóre atrakcje turystyczne: Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha (św. Adalberta); Złotą Uliczkę, barokowy kościół św. Mikołaja z XVIII w. , Stare Miasto na prawym brzegu Wełtawy;

Ratusz Staromiejski (XIV wiek) ze słynnym zegarem astronomicznym Orloj na Staroměstské náměstí; Týnský ChrámKościół Marii Panny przed Tynem, kiedyś centrum husytyzmu; Ratusz Nowomiejski (XV wiek) i oczywiście byliśmy na Moście Karola. Na noc zmęczeni wróciliśmy do Hotelu Astoria w Jańskich Łaźniach.

Trzeciego dnia wycieczki wybraliśmy się do Skalnego Miasta Adrspach. Znajduje się ono 100 km od Wrocławia. Podobno przez wiele lat nikt nie zapuszczał się w te strony. Pisma podają, że Adršpach stał się atrakcją turystyczną począwszy od 1700 roku, gdy mieszkańcy okolicznego Śląska zaczęli odwiedzać te rejony. W międzyczasie teren skalnego miasta nawiedziły ogromne pożary, które doszczętnie strawiły drzewa i rośliny porastające teren, dzięki czemu przemieszczanie się pomiędzy turniami skalnymi było łatwiejsze. Skalne Miasto Adršpach to tak naprawdę przepiękny teren złożony z licznych skał zbudowanych  z piaskowca. Zwykli turyści podążający zielonym szlakiem mogą podziwiać strzeliste skały, których kształty bardzo często przypominają jakieś konkretne formy, np. dzban, ząb, głowę itd. Jednak uważni obserwatorzy na pewno na wielu ścianach wysoko ponad swoimi głowami dostrzegą stare, pordzewiałe, metalowe kolucha. To dowód na to, że większość skał jest eksplorowanych wspinaczkowo i wspinacze prowadzą tu przepiękne drogi wspinaczkowe.

Zwiedzanie Skalnego Miasta zakończył rejs łodzią po skalnym jeziorze na wys. ok. 550 m.n.p. z dowcipnymi flisakami, którzy opowiadali nam uwspółcześnioną wersję Titanica.

Każdy dzień wycieczki był emocjonujący, fascynujący i wzruszający, toteż już w drodze powrotnej marzyliśmy o powrocie w poznane miejsce.

 

Opracowanie: Julia Burba

Dzień Matki w naszej szkole - 25.05.2018r.
Wiadomoci szkolne

25 maja 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Udział w niej wzięli Rodzice uczniów klas 0 - III. Spotkanie rozpoczęło się wręczeniem każdej obecnej mamie i tacie pięknego bukieciku ogrodowych kwiatków. Dzieci z oddziału przedszkolnego dały pokaz swoich umiejętności tanecznych, wokalnych, recytatorskich i aktorskich. Wzruszające i pełne ciepła wiersze, inscenizacja tematycznie związana ze świętem oraz pięknie wykonane piosenki  wywołały wzruszenie na twarzach Rodziców. Zachwyt wszystkich zgromadzonych wzbudziły przygotowane  tańce, a najbardziej układ choreograficzny do piosenki ,,Mamo". Niezwykłym gościom zaprezentowali także swoje umiejętności taneczne uczniowie klasy III. Po występach wszyscy uczniowie przy wzruszającym utworze Urszuli Sipińskiej ,,Cudownych rodziców mam" obdarowali swoich  Rodziców  życzeniami, własnoręcznie wykonanymi upominkami i laurkami. Dodatkową atrakcją dla Rodziców było rozpoznawanie swojego portretu na specjalnie przygotowanej na ten dzień wystawie. Sądząc po uśmiechach i gorących oklaskach, Rodzicom bardzo się uroczystość podobała. Życzymy im wszystkiego najlepszego.

Organizatorki:

Aldona Runge

Iwona Przekop

Strona 4 z 31 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Uytkownika

HasoZapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Linkownia
Platforma

Biuletyn

Projekt

Modzi

kontrola