Strona Główna · Sport szkolny · Dokumenty szkolne · Plan lekcji · Artykuły · Linki · Download Padziernik 22 2019 17:44:23
Nawigacja
Strona Główna
Rok dla Niepodległej
Młodzi aktywni
Galeria zdjęciowa
Patron szkół
Sport szkolny
Rekrutacja
Projekt edukacyjny
Egzaminy i sprawdziany
Stołówka szkolna
Sześciolatek w szkole
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Artykuły
Historia miejscowości
Linki
Mały Samorząd Uczniowski
Kadra nauczycielska
Download
Filmy
Patrz i zmieniaj
Pomóżmy

Tutaj znajdziesz pomoc


Telefony zaufania:


Niebieska linia - 801120002

Młodzieżowy telefon zaufania - 116111


Ogólnopolski Telefon Zaufania - Narkotyki-Narkomania:

801199990

Poczta elektroniczna:

Psycholog z PPP w Ełku

Kalendarz
Padziernik 2019
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
III Otwarte Mistrzostwa Gminy Kalinowo w Tenisie Stołowym - 02-03.06.2018 r.
Sport

W sobotę i niedzielę w naszej szkole prawie stu tenisistów stołowych rywalizowało w III Otwartych Mistrzostwach Gminy Kalinowo. Na turniej przybyli zawodnicy m.in. z Białegostoku, Suwałk, Olecka, Gołdapi, Augustowa, Grajewa, Pisza, Lidzbarka Welskiego, Białobrzegów, Płaskiej, Słobódki, Netty, Krasnopola i Bełdy. Wśród zawodników, którzy wywalczyli miejsca na podium, znalazło się sześciu reprezentantów Pisanicy. Trzykrotnie na najwyższym stopniu stawała Marysia Skarżyńska, a raz Marcel Rutkowski. Pozostali nasi laureaci zajęli następujące miejsca: Alicja Krynicka - 2,2 i 3, Paulina Pawłowska - 2, 3 i 3, Kacper Malinowski - 2, Magdalena Gajewczyk - 3. Tuż za podium, na czwartych pozycjach, uplasowali się: Piotr Pawłowski i Ola Przybylska. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Błąd w numerze konta
Wiadomoci szkolne
UWAGA RODZICE, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY

W wyniku pomyłki wkradł się błąd w numerze konta przeznaczonego do płatności za obiady w stołówce szkolnej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisanicy. Prawidłowy nr konta jest następujący:

48 9331 0004 0020 0235 7786 0002.

W razie pytań prosimy kontaktować się z Intendentem szkoły pod nr tel. 87 6298292 w. 22
Roztrzygnięcie konkursów szkolnych
Wiadomoci szkolne

1. Protokół VII Szkolnego Konkursu ortograficznego


2. Protokół IX Gminnego Konkursu Języka Polskiego "Złote Pióro".

 
List Minister Edukacji Narodowej do rodziców
Wiadomoci szkolneList Minister Edukacji Narodowej skierowany do rodziców w sprawie wdrażania kolejnych etapów reformy edukacji i rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Wycieczka do Pragi - stolicy Czech
Wiadomoci szkolne

W dniach 21-25.05.2018 r. zorganizowaliśmy wycieczkę szkolną do Pragi. W grupie uczniów znaleźli się uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej do klasy trzeciej gimnazjum. Wśród opiekunów -  P. Violetta Gryżewska, Pani Julia Burba i Pan Andrzej Szulgo. Harmonogram wycieczki zapowiadał bardzo intensywną trasę i wiele  wrażeń. Wyruszyliśmy 21.05.2018 r. w bardzo wczesnych godzinach rannych.

Celem naszym był Wrocław. We Wrocławiu mimo zniszczeń wojennych zachowało się wiele budowli w stanie oryginalnym, bądź odrestaurowanych czy odbudowanych po wojnie Do wyróżniających się należą: dwa ratusze na Rynku – gotycki Stary Ratusz oraz Nowy Ratusz w stylu historyzmu; gotyckie kościoły: archikatedra św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim (przy niej barokowa kaplica Elektorska według projektu Fischera von Erlacha), katedra greckokatolicka pw. św. Wincentego i św. Jakuba, katedra św. Marii Magdaleny, bazylika św. Elżbiety, kolegiata św. Krzyża, NMP na Piasku, św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława, kościół św. Wojciecha, neogotycki św. Michała Archanioła i wiele innych. Po drodze podziwialiśmy również wiele zabytkowych kamienic reprezentujących style historyczne pochodzące z XIX i początków XX wieku. Jest to największe tego typu skupisko zabytkowego budownictwa w Polsce oraz jedno z największych w Europie. Kamienice te prezentują style począwszy od baroku poprzez klasycyzm, historyzm, secesję aż po modernizm. Zwiedziliśmy Panoramę Racławicką i Oceanarium.

Wieczorem dojechaliśmy do miejscowości górskiej Jańskie Łaźnie, która była naszą bazą noclegową. Jańskie Łaźnie są znanym w świecie miastem uzdrowiskowym a jednocześnie drugim najwyżej ocenianym ośrodkiem narciarskim w Republice Czeskiej. Źródła lecznicze zostały tu odkryte już w XIV w. Założycielem łaźni był w XVII w. właściciel posiadłości hrabia  Jan Adolf Schwarzenberg.  Są jedynym czeskim uzdrowiskiem na czeskiej stronie Karkonoszy. Jest to spokojne miasteczko z nietuzinkową historią. Leży u podnóża Czarnej Góry (Černa hora 1299 m n.p.m.), na wierzchołek której z samego miasta prowadzi kabinowa kolejka linowa. Dzięki nowym kolejkom linowym, wyciągom i trasom biegowym miasto stało się renomowanym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym oraz idealnym punktem wyjściowym do najwyższych czeskich gór Karkonoszy, w zimie dla narciarzy a w lecie dla turystów pieszych i rowerowych.

Drugiego dnia ( 22.05.2018 r. ) wyruszyliśmy do Pragi. Dzisiejsza Praga powstała w 1784 r. z połączenia pięciu wcześniej samodzielnych, lecz powiązanych ze sobą organizmów, których początki sięgają średniowiecza: Starego MiastaNowego Miasta, Josefova, Małej Strany i Hradczan– siedziby władców czeskich. Od 1992 r. zabytkowe centrum miasta znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ze względu na bogactwo atrakcji, należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. W 1992 r. zabytkowe centrum Pragi zostało zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Praga jest uważana za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy, z tego względu corocznie odwiedzają ją liczne rzesze turystów. W mieście znajduje się ponad 20 muzeów i prawie 100 galerii. Podziwialiśmy z przewodnikiem niektóre atrakcje turystyczne: Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha (św. Adalberta); Złotą Uliczkę, barokowy kościół św. Mikołaja z XVIII w. , Stare Miasto na prawym brzegu Wełtawy;

Ratusz Staromiejski (XIV wiek) ze słynnym zegarem astronomicznym Orloj na Staroměstské náměstí; Týnský ChrámKościół Marii Panny przed Tynem, kiedyś centrum husytyzmu; Ratusz Nowomiejski (XV wiek) i oczywiście byliśmy na Moście Karola. Na noc zmęczeni wróciliśmy do Hotelu Astoria w Jańskich Łaźniach.

Trzeciego dnia wycieczki wybraliśmy się do Skalnego Miasta Adrspach. Znajduje się ono 100 km od Wrocławia. Podobno przez wiele lat nikt nie zapuszczał się w te strony. Pisma podają, że Adršpach stał się atrakcją turystyczną począwszy od 1700 roku, gdy mieszkańcy okolicznego Śląska zaczęli odwiedzać te rejony. W międzyczasie teren skalnego miasta nawiedziły ogromne pożary, które doszczętnie strawiły drzewa i rośliny porastające teren, dzięki czemu przemieszczanie się pomiędzy turniami skalnymi było łatwiejsze. Skalne Miasto Adršpach to tak naprawdę przepiękny teren złożony z licznych skał zbudowanych  z piaskowca. Zwykli turyści podążający zielonym szlakiem mogą podziwiać strzeliste skały, których kształty bardzo często przypominają jakieś konkretne formy, np. dzban, ząb, głowę itd. Jednak uważni obserwatorzy na pewno na wielu ścianach wysoko ponad swoimi głowami dostrzegą stare, pordzewiałe, metalowe kolucha. To dowód na to, że większość skał jest eksplorowanych wspinaczkowo i wspinacze prowadzą tu przepiękne drogi wspinaczkowe.

Zwiedzanie Skalnego Miasta zakończył rejs łodzią po skalnym jeziorze na wys. ok. 550 m.n.p. z dowcipnymi flisakami, którzy opowiadali nam uwspółcześnioną wersję Titanica.

Każdy dzień wycieczki był emocjonujący, fascynujący i wzruszający, toteż już w drodze powrotnej marzyliśmy o powrocie w poznane miejsce.

 

Opracowanie: Julia Burba

Dzień Matki w naszej szkole - 25.05.2018r.
Wiadomoci szkolne

25 maja 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Udział w niej wzięli Rodzice uczniów klas 0 - III. Spotkanie rozpoczęło się wręczeniem każdej obecnej mamie i tacie pięknego bukieciku ogrodowych kwiatków. Dzieci z oddziału przedszkolnego dały pokaz swoich umiejętności tanecznych, wokalnych, recytatorskich i aktorskich. Wzruszające i pełne ciepła wiersze, inscenizacja tematycznie związana ze świętem oraz pięknie wykonane piosenki  wywołały wzruszenie na twarzach Rodziców. Zachwyt wszystkich zgromadzonych wzbudziły przygotowane  tańce, a najbardziej układ choreograficzny do piosenki ,,Mamo". Niezwykłym gościom zaprezentowali także swoje umiejętności taneczne uczniowie klasy III. Po występach wszyscy uczniowie przy wzruszającym utworze Urszuli Sipińskiej ,,Cudownych rodziców mam" obdarowali swoich  Rodziców  życzeniami, własnoręcznie wykonanymi upominkami i laurkami. Dodatkową atrakcją dla Rodziców było rozpoznawanie swojego portretu na specjalnie przygotowanej na ten dzień wystawie. Sądząc po uśmiechach i gorących oklaskach, Rodzicom bardzo się uroczystość podobała. Życzymy im wszystkiego najlepszego.

Organizatorki:

Aldona Runge

Iwona Przekop

Udany tydzień w szkolnym sporcie
Sport

Kolejny znakomity tydzień zanotowali pisaniccy sportowcy. Świetnie zaprezentowali się w Olecku, Lidzbarku Warmińskim i Białymstoku. W środę wspólna reprezentacja gminy Kalinowo, złożona z uczniów z Pisanicy i Kalinowa, walczyła w Mistrzostwach Województwa LZS w lekkiej atletyce. Start zakończył dużym sukcesem, bowiem w klasyfikacji drużynowej gmina Kalinowo uplasowała się na znakomitym 4. miejscu, a jej zawodnicy wywalczyli sześć medali indywidualnie. Cztery z nich zdobyli zawodnicy Szkoły Podstawowej w Pisanicy: Filip Kopeć - srebrny w skoku wzwyż, Ewelina Kondracka - srebrny w pchnięciu kulą i brązowy w skoku wzwyż oraz Oliwia Gajewczyk - brązowy w pchnięciu kulą. Tuż za podium na czwartej pozycji w skoku wzwyż uplasował się  Jakub Kukla. W piątek natomiast trzy zespoły reprezentujące naszą szkołę rywalizowały w Lidzbarku Warmińskim w finale wojewódzkim XII Memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. W gronie 23 zespołów pierwsza drużyna z Pisanicy (Dominik Markowski, Maciej Ziarko, Maria Skarżyńska) zdobyła wicemistrzostwo i po raz 10. z rzędu wystąpi w finale ogólnopolskim w Sopocie. Druga drużyna zajęła 13. miejsce, a trzecia złożona z pierwszoklasistów uplasowała się w przedziale 17-23. W niedzielę do Białegostoku udało się trzech zawodników "Żaka" by wziąć udział w I Młodzieżowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar PZTS. W zawodach wzięli udział tenisiści z 3 województw: podlaskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. W kategorii  juniorów Kacper Malinowski zajął 5. miejsce, a Marcel Rutkowski - siódme. Wśród żaków Artur Krymski wygrał turniej pocieszenia, zajmując ostatecznie 9. miejsce. Wszystkim sportowcom - gratulujemy!

Opracowanie: Zbigniew Bobryk i Artur Opoński


 

VI Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej
Wiadomoci szkolne

Dnia 17 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Pisanicy odbył się VI Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej. W konkursie wzięło udział 16 dzieci ze szkół Gminy Kalinowo. Jury w składzie: Marcin Pyciak, Wojciech Wrona oceniło występy małych artystów biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór reperturu do wieku, znajomość tekstu i melodii do wykonywanej piosenki, interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny.

Laureatami zostali:
I miejsce - Patryk Murawski;
II miejsce - Karolina Świderska i Maja Kolenda;
III miejsce - Lena Biłda i Gabriela Zubrzycka;
ex aequo - Sara Rynkiewicz;
Wyróżnienie: Oliwia Bujnowska, Nikola Kondratowicz;

Wszyscy biorący udział w Konkursie otrzymali pamiątkowe medale, zwycięscy - statuetki i dyplomy.
Zwycięzcom gratulujemy.

Organizator konkursu: pani Aldona Runge.

ZDJĘCIA Z KONKURSU

Udane Mistrzostwa Województwa w kategorii Żak
Sport

W minioną sobotę i niedzielę zawodnicy "Żaka" uczestniczyli w dwóch turniejach w Starym Folwarku i Mrągowie. Na Podlasie wybrali się najmłodsi adepci tenisa stołowego, aby wziąć udział w Wiosennym Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Suwałki. Wśród chłopców 2 miejsce wywalczył Piotr Pawłowski, a 3 - Dominik Dzikoński. Dziewczęta zajęły natomiast 4,5 i 6 miejsca (Magdalena Gajewczyk, Katarzyna Leszczyńska i Aleksandra Przybylska). W Mrągowie następnego dnia najlepsi żacy i skrzaci z Warmii i Mazur walczyli o tytuły mistrzów województwa i przepustki na mistrzostwa Polski, które odbędą na początku czerwca w Kraśniku. W kategorii skrzatek mistrzynią województwa została Ala Krynicka, a w grze podwójnej z Olą Przybylską wywalczyła jeszcze tytuł wicemistrzowski. W kategorii żaczek w eliminacjach do mistrzostw Polski Ala zajęła 2 miejsce i wywalczyła awans do finału krajowego, Marysia Skarżyńska zajęła 3 miejsce, a Paulina Pawłowska - 4. Świetne zawody rozegrał także Maciej Ziarko, który zajął 7 miejsce, dwukrotnie przegrywając 2:3 w meczach o wyższą pozycję. To co Maćkowi nie udało się w singlu, udało się w grze podwójnej, w której zdobył brązowy medal. Po medal takiego samego koloru sięgnęły również w grze podwójnej Marysia z Pauliną. Bardzo blisko wywalczenia brązowego medalu, zajmując ostatecznie 4 miejsce, byli również: Ola Przybylska w singlu, Ala w deblu oraz Maciek z Marysią w mikście.

ZDJĘCIA Z ZAWODÓW

Majówka na sportowo
Sport

Długa majówka dała okazję do wspólnej zabawy na sportowo dla dzieci i ich rodziców . We wtorek 1 maja w Szkole Podstawowej w Pisanicy odbył się kolejny rodzinny turniej tenisa stołowego, w którym uczestniczyło aż 10 drużyn. Rodzice rozgrywali mecze z rodzicami, a dzieci z dziećmi, a gdy po dwóch grach był remis decydowała gra podwójna. Mecze były bardzo wyrównane, aż 18 razy potrzebna była dodatkowa gra podwójna. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się para Kacper Malinowski z tatą, na drugim miejscu uplasowali się Alicja Krynicka z tatą, a na trzecim Maciej Ziarko z tatą. W turnieju wystartowali również: Marysia Skarżyńska z mamą, Oliwier Rynkiewicz z mamą, Justynka Ziarko z mamą, Paulina Pawłowska z mamą, Piotr Pawłowski z tatą, Ola Przybylska z mamą i Madzia Gajewczyk z mamą. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale. Nagrodzono  także:

  Najlepsze mamy:

1. Iwona Ziarko

2. Aneta Przybylska

3. Bogumiła Skarżyńska

Najlepsi tatusiowie:

1. Radosław Krynicki

2. Radosław Ziarko

3. Andrzej Malinowski

Najlepsze dziwczęta:

1. Paulina Pawłowska

2. Alicja Krynicka

3. Maria Skarżyńska

Najlepsi chłopcy:

1. Kacper Malinowski

2. Maciej Ziarko

3. Oliwier Rynkiewicz

 Przyznano również nagrodę specjalną dla najmłodszej uczestniczki zawodów, zaledwie 6-letniej Justynki Ziarko. Do wspólnej zabawy zapraszamy za rok.

W piątek i sobotę  4 i 5 maja natomiast Kacper Malinowski uczestniczył w Mistrzostwach Polski kadetów, które odbyły się w Luboniu pod Poznaniem. Kacper był jednym z najniżej rozstawianych zawodników, stąd o jakikolwiek sukces było bardzo trudno. Sam fakt awansu do grona 60 najlepszych zawodników w kraju i możliwość rywalizacji z najlepszymi to dobre podsumowanie udanego sezonu Kacpra.

W niedzielę 6 maja w podolsztyńskim Marcinkowie najmłodsi pisaniccy tenisiści rywalizowali  w turnieju o puchary wójta gminy Purda. W kategorii skrzatów na drugich miejscach uplasowali się Alicja Krynicka i Piotr Pawłowski, a w rywalizacji żaków trzecie miejsca wywalczyli Paulina Pawłowska i Maciej Ziarko. Tuż za podium na czwartym miejscu zawody ukończyli Ola Przybylska i Marysia Skarżyńska.

 Zdjęcia

Wywiadówka
Wiadomoci szkolne

SPOTKANIE Z RODZICAMI  16 maja 2018 r. (środa)

 

 

Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców na ogólne spotkanie oraz spotkania z wychowawcami, które rozpocznie się o godz. 15:30 w sali gimnastycznej szkoły i przebiegać będzie według następującego porządku:

 

I. Tematyka spotkania ogólnego z Dyrektorem Szkoły

 

1530 1600 – Przedstawienie wyników ankiety o bezpieczeństwie w szkole – prezentacja

 

II. Tematyka spotkań klasowych

 

1600 – 1700 – Spotkania z wychowawcami – sale lekcyjne.

1. Zapoznanie z warunkami i trybem uzyskania wyższej niż przewidywana roczna ocena klasyfikacyjna  oraz o warunkach i sposobie oraz kryteriach oceniania zachowania,  warunkach i trybie uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej  oceny klasyfikacyjnej zachowania, skutkach ustalenia uczniowi nagannej rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania.

2. Przekazanie informacji o przewidywanych rocznych ocenach klasyfikacyjnych z zajęć i ocenach zachowania.

zebranie oczekiwań rodziców w zakresie oferty zajęć pozalekcyjnych na rok szkolny 2018/2019

sprawy wychowawcze, przypomnienie o wpłatach na RR.

Indywidualne konsultacje z dyrektorem,  pedagogiem, doradcą zawodowym, logopedą  po spotkaniach z wychowawcami klas.

        

Serdecznie zapraszam  w imieniu

Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisanicy

mgr Barbara Wnuk

Strona 4 z 30 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Uytkownika

HasoZapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Linkownia
Platforma

Biuletyn

Projekt

Modzi

kontrola