Strona Główna · Sport szkolny · Dokumenty szkolne · Plan lekcji · Artykuły · Linki · Download Maj 31 2020 00:45:12
Nawigacja
Strona Główna
Rok dla Niepodległej
Młodzi aktywni
Galeria zdjęciowa
Patron szkół
Sport szkolny
Rekrutacja
Projekt edukacyjny
Egzaminy i sprawdziany
Stołówka szkolna
Sześciolatek w szkole
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Artykuły
Historia miejscowości
Linki
Mały Samorząd Uczniowski
Kadra nauczycielska
Download
Filmy
Patrz i zmieniaj
Pomóżmy

Tutaj znajdziesz pomoc


Telefony zaufania:


Niebieska linia - 801120002

Młodzieżowy telefon zaufania - 116111


Ogólnopolski Telefon Zaufania - Narkotyki-Narkomania:

801199990

Poczta elektroniczna:

Psycholog z PPP w Ełku

Kalendarz
Maj 2020
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Projekt edukacyjno-profilaktyczny "Zdrowy styl życia


W dniach 9.04 - 13.04.2018r. uczniowie klas O –VII brali udział w realizacji projektu edukacyjno – profilaktycznego „Zdrowy styl życia”. Głównym celem projektu było wdrażanie zasad właściwego żywienia, kulturalnego spożywania posiłków, uświadomienie ważności i konieczności spożywania posiłków bogatych w witaminy, wskazywanie czynników wpływających pozytywnie na zdrowie i samopoczucie.

Podczas podsumowania działań miała miejsce prezentacja i degustacja przygotowanej przez uczniów klas 0 – III  zdrowej żywności, pokaz scenek rodzajowych „Reklama zdrowych produktów” , „Zasady kulturalnego zachowania się przy stole”. Uczniowie klasy V przedstawili prezentację multimedialną „Zdrowy styl życia”.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa książeczek przygotowanych przez uczniów klas 0 – IV (ilustracje wiersza S. Karaszewskiego „Dla każdego coś dobrego”).

Koordynatorami projektu była p. Iwona Przekop, p. Urszula Szulgo, p. Anna Kozłowska.

Zdjęcia z podsumowania projektu

Sukcesy naszych tenisistów
Sport

Po wielu udanych występach w turniejach regionalnych i rozgrywkach ligowych, obecnie tenisiści stołowi "Żaka" znakomicie spisują się w najważniejszych zawodach sezonu, jakimi są mistrzostwa województwa.

Medalowe żniwa rozpoczęli w Suszu Kacper Malinowski i Marcel Rutkowski, którzy w Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego w drużynowym tenisie stołowym wywalczyli 2 miejsce wśród gimnazjalistów, ulegając jedynie w finale drużynie z Działdowa. Świetną passę podtrzymali ich młodsi koledzy i koleżanki, którzy z Ostródy również wrócili w świetnych nastrojach. Dziewczęta, Maria Skarżyńska i Paulina Pawłowska, wywalczyły wicemistrzostwo województwa SZS, a chłopcy (Dominik Markowski, Maciej Ziarko i Artur Krymski) zajęli 3 miejsce. Drużyny dziewcząt i chłopców starszych będą reprezentować naszą szkołę w Mistrzostwach Polski SZS, które odbędą się w maju i czerwcu w Rawie Mazowieckiej. Po rozgrywkach szkolnych odbyły się klubowe mistrzostwa województwa, w których zawodnicy z Pisanicy znowu należeli do najlepszych. W Lidzbarku Warmińskim rywalizowali młodzicy i młodziczki: dziewczęta wywalczyły srebrne medale w drużynie, a Alicja Krynicka dołożyła jeszcze brązowy medal w grze podwójnej. Chłopcy, którzy w Lidzbarku zagrali bez Dominika Markowskiego, tym razem zajęli 5 miejsce. W Działdowie natomiast walczyli kadeci. Świetny turniej rozegrał Kacper Malinowski, który dotarł do finału eliminacji i wywalczył awans na indywidualne mistrzostwa Polski kadetów, które odbędą się na początku maja w podpoznańskim Luboniu. W mistrzostwach Polski wystąpi również drużyna, która zdobyła wicemistrzostwo województwa. Kacper i Marcel wywalczyli jeszcze brązowe medale w grze podwójnej. Niedługo "swoje" mistrzostwa będą mieć skrzaci i żacy i tu również liczymy na dobry występ najmłodszych adeptów tenisa stołowego.

Wszystkich sympatyków tenisa stołowego zapraszamy do wspólnej zabawy w Turnieju Rodzinnym, który odbędzie się w naszej szkole 1 maja od godziny 10.30. Turniej ma charakter integracyjny, w którym rodzice rywalizują z rodzicami, a dzieci z dziećmi. Dla 3 najlepszych dziewczynek, chłopców, mam i tatusiów przewidziano pamiątkowe medale, a dla 3 zwycięskich drużyn - puchary. Szczegóły w regulaminie. Zachęcamy do wzięcia udziału.

Pozostałe zdjęcia w galerii

Komunikat w sprawie organizacji pracy szkoły podczas egzaminu gimnazjalnego w dniach 18-20.4.2018 r.

KOMUNIKAT W SPRAWIE ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY PODCZAS EGZAMINU GIMNAZJALNEGO W DNIACH 18, 19,20 KWIETNIA 2018r.
 

Informuję, iż w dniach: 18, 19, 20 kwietnia 2018r. wprowadza się następujące zmiany w pracy szkoły, w celu zapewnienia właściwej organizacji i przebiegu egzaminu gimnazjalnego 2018:

1. Zgodnie z wcześniej podjętymi ustaleniami dotyczącymi dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Pisanicy mają dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych - 18, 19, 20 kwietnia 2018r.

2. Uczniowie klas III przystępują do trzech części egzaminu gimnazjalnego. Zobowiązani są do stawienia się w szkole przed każdą częścią egzaminu o godz. 8.00. Do godz. 8.30 zdający mają możliwość spotkań z wychowawcą, pedagogiem oraz w przerwach między poszczególnymi zakresami egzaminu (około  godz. 10.20 do 10.45) :

Przerwa:

3. Organizacyjne czynności w poszczególnych dniach egzaminu gimnazjalnego przedstawiają się następująco:

I. część humanistyczna – 18 kwietnia 2018r. (środa):

a) o godz. 8.40 (po spotkaniach z wychowawcą) uczniowie zgłaszają się na egzamin z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie przed salą gimnastyczną i postępują zgodnie z poleceniami przewodniczącego zespołu nadzorującego odpowiednią część i zakres egzaminu;

b) o godz. 9.00 rozpoczyna się egzamin z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, który trwa 60 minut*;

c) o godz. 10.45 uczniowie po przerwie zgłaszają się na egzamin z zakresu języka polskiego, zajmują miejsca w wyznaczonej sali i postępują, jak w pkt. a;

d) o godz. 11.00 rozpoczyna się egzamin z zakresu języka polskiego, który trwa 90 minut**;

II. część matematyczno-przyrodnicza – 19 kwietnia 2018r. (czwartek):

a) o godz. 8.40 (po spotkaniach z wychowawcami) uczniowie zgłaszają się na egzamin z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych przed salą gimnastyczną i postępują zgodnie z poleceniami przewodniczącego zespołu nadzorującego odpowiednią część i zakres egzaminu;

b) o godz. 9.00 rozpoczyna się egzamin z zakresu przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki, geografii), który trwa 60 minut*;

c) o godz. 10.45 uczniowie po przerwie zgłaszają się na egzamin z zakresu matematyki i postępują, jak w pkt. a. ;

d) o godz. 11.00 rozpoczyna się egzamin z zakresu matematyki, który trwa 90 minut**;

III. część z języka obcego nowożytnego: język niemiecki, angielski – 20 kwietnia 2018r. (piątek):

a) o godz. 8.40 (po spotkaniach z wychowawcami) uczniowie zgłaszają się na egzamin z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych przed wyznaczoną salą i postępują zgodnie z poleceniami przewodniczących zespołów nadzorujących odpowiednią część i zakres egzaminu;

b) o godz. 9.00 rozpoczyna się egzamin z zakresu wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym (III.0), który trwa 60 minut*,

c) o godz. 10.45 uczniowie po przerwie zgłaszają się na egzamin z zakresu języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym (III.1) i postępują, jak w pkt. a.  (uczniowie, którzy nie przystępują do egzaminu na poziomie rozszerzonym idą do domu);

d) o godz. 11.00 rozpoczyna się egzamin z zakresu języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym (III.1), który trwa 60 minut***.

*dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu (pracy z arkuszem) może być przedłużony o 20 minut.

**dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu (pracy z arkuszem) może być przedłużony o 45 minut.

***dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu (pracy z arkuszem) może być przedłużony o 30 minut.

 

 UWAGA!

- Podczas przerwy między poszczególnymi zakresami egzaminu, zdający nie opuszczają terenu szkoły, korzystają m. in. z możliwości spożycia posiłku we w stołówce pod opieką wychowawcy, zdający korzystający z przedłużenia czasu mają krótszą przerwę.

- Obiady w stołówce szkolnej w dniach egzaminu gimnazjalnego będą wydawane    w godz. 10.10 – 10.40.

- Uczniowie korzystający z dowozu do szkoły zostaną poinformowani odrębnym komunikatem o godzinach przyjazdu i odjazdu autobusu w dniach egzaminu.

Uczniowie przystępują do egzaminu gimnazjalnego w strojach galowych.

POWODZENIA NA EGZAMINACH.

Barbara  Wnuk
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisanicy

 

 

Uczniowie wyznaczeni do odbioru arkuszy egzaminacyjnych:

1. Patrycja Rafałowska klasa III

2. Kinga Świderska klasa III

3. Dominik Kurgan klasa III

Egzamin gimnazjalny 2018
Wiadomoci szkolneW dniach 18-20 kwietnia 2018 r. odbędzie się zewnętrzny egzamin gimnazjalny dla uczniów klasy 3 gimnazjum.
Zgodnie z zarządzeniem dyrektora szkoły (Zarządzenie nr 1/2018) dni egaminacyjne dla pozostałych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Uczniom klasy trzeciej szkoła zapewnia w czasie egzaminów dowóz i odwóz na egzamin autobusem szkolnym.

Ponadto informujemy, że szczegóły organizacji i przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2017/2018 dostępny jest pod linkiem. Dodatkowe informacje można też uzyskać na stronie www.cke.edu.pl

Informujemy też, że wszystkie istotne informacje o procedurach, terminach i przebiegu egzaminu gimnazjalnego dostępne są na tablicy ogłoszeń w szkole
Turniej tenisa stołowego w naszej szkole
Sport


Regulamin

Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego - Pisanica 2018

1.  Cel

popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży

integracja dzieci i rodziców

spędzenie czasu wolnego na sportowo

promocja Pisanicy i gminy Kalinowo

2.  Organizator

LUKS ABC „żak” Pisanica

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisanicy

3.  Miejsce

sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Pisanicy

4.  Termin

1.05.2018 r. (poniedziałek) - początek gier od 10.30

5.  Sposób przeprowadzenia zawodów

Drużyna składa się z dziecka w wieku szkolnym (ur. w 2002r i młodsi) i rodzica. Mecz składa się z 2 lub 3 pojedynków: dziecko gra z dzieckiem, a rodzic z rodzicem; jeżeli po dwóch grach jest remis, decyduje trzecia gra - debel.

System: do dwóch przegranych lub każdy z każdym (w zależności od ilości drużyn).

6.  Warunki uczestnictwa

Prawo startu mają wszyscy chętni mieszkańcy gminy Kalinowo posiadający strój sportowy, zmienne obuwie (jasna podeszwa) oraz własny sprzęt sportowy.

7.  Nagrody

Drużyny- za miejsca I-III puchary i medale,

Indywidualnie- medale za miejsca 1-3 dla rodziców (osobno mama/tata) i dzieci (osobno dziewczęta/chłopcy)

8.  Uwagi

zgłoszenia w dniu zawodów od godziny 9.30

za zagubione rzeczy organizator nie ponosi odpowiedzialności

sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga sędzia główny zawodów

Turniej finansowany jest ze środków Gminy Kalinowo na realizację zadania publicznego „Trenuj z „Żakiem" tenis stołowy".

 

Organizatorzy:


Zbigniew Bobryk tel. kom. 605 689 279


Artur Opoński


Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnej zabawy!Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole
Wiadomoci szkolneW dniu 21.03.2018 r. w ramach tzw. Dnia wagarowicza w naszej szkole zorganizowano szereg interesujących zajęć integracyjnych dla naszych uczniów. Klasy I - III i IV - VI obchodziły ten dzień pod hasłem "W krainie bajek i baśni". Klasy gimnazjalne i siódme szkoły podstawowej miały możliwość uczestniczenia w Quizie sprawdzającym ich wiedzę z dziedzin matematyczno - przyrodniczych. Ponadto wszystkie klasy dekorowały swoje sale lekcyjne w klimacie nadchodzącej wiosny. Ukoronowaniem pierwszego Dnia Wiosny był mecz piłki siatkowej Uczniowie vs Nauczyciele niedokończony z braku czasu, który ma być rozstrzygnięty 1 czerwca. W opinii wszystkich 21 marca w naszej szkole był fajnie i pożytecznie spędzonym czasem. Organizatorami zajęć integracyjnych byli: Iwona Przekop, Violetta Gryżewska w klasach młodszych oraz nauczyciele zespołu matematyczno-przyrodniczego w klasach starszych.
Laureat konkursu przedmiotowego z chemii
Wiadomoci szkolneMiło jest nam zakomunikować, że uczeń klasy 2 gimnazjum Piotr Imko został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii w roku szkolnym 2017/2018.
Serdecznie gratulujemy

Dyrekcja i nauczyciele.

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 01 marca 2018 r.01 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
Egzaminy próbne w gimnazjum
Wiadomoci szkolne

Ogłoszenie

W dniach 26.03-28.03.2018 r. w naszej szkole odbędą się egzaminy próbne dla uczniów trzeciej klasy gimnazjum według harmonogramu zamieszczonego poniżej. Egzamin będzie przeprowadzony zgodnie z procedurami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.


26.03.2018 r. (poniedziałek)

-  egzamin próbny z przedmiotów humanistycznych – historia i wos

1.     Godzina rozpoczęcia egzaminu godz. – 9.00

2.     Czas trwania egzaminu – 60 minut

3.     Miejsce egzaminu – sala gimnastyczna;

Komisja nadzorująca:

1.     Danuta Mikołajczyk

2.     Bolesław Runge

-  egzamin próbny z przedmiotów humanistycznych – język polski

1.     Godzina rozpoczęcia egzaminu godz. - 10.40

2.     Czas trwania egzaminu – 90 minut

3.     Miejsce egzaminu – sala gimnastyczna;

Komisja nadzorująca:

1.     Zbigniew Bobryk – (10.40 – 11.35)

2.     Julia Burba

3.     Lech Przekop – 11.35 – 12.10

 

27.03.2018 r. (wtorek)

-  egzamin próbny z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych – przedmioty przyrodnicze

1.     Godzina rozpoczęcia egzaminu godz. – 9.00

2.     Czas trwania egzaminu – 60 minut

3.     Miejsce egzaminu – sala gimnastyczna;

Komisja nadzorująca:

1.     Michał Jurek

2.     Artur Opoński

-  egzamin próbny z przedmiotów matematyczno -przyrodniczych – matematyka

1.     Godzina rozpoczęcia egzaminu godz. - 10.40

2.     Czas trwania egzaminu – 90 minut

3.     Miejsce egzaminu – sala gimnastyczna;

Komisja nadzorująca:

1.     Julia Burba

2.     Lech Przekop (10.40 – 11.35)

3.     Danuta Mikołajczyk (11.35 – 12.10)

 

28.03.2018 r. (środa)

-  egzamin próbny z języków nowożytnych - język angielski - część podstawowa

1.     Godzina rozpoczęcia egzaminu godz. – 9.00

2.     Czas trwania egzaminu – 60 minut

3.     Miejsce egzaminu – sala nr 13;

Komisja nadzorująca:

1.     Lech Przekop

- egzamin próbny z języków nowożytnych –język niemiecki - część podstawowa

1.     Godzina rozpoczęcia egzaminu godz. – 9.00

2.     Czas trwania egzaminu – 60 minut

3.     Miejsce egzaminu – sala nr 11;

Komisja nadzorująca:

1.     Andrzej Szulgo

- egzamin próbny z języków nowożytnych - język angielski - część rozszerzona

1.     Godzina rozpoczęcia egzaminu godz. – 10.40

2.     Czas trwania egzaminu – 60 minut

3.     Miejsce egzaminu – sala nr 13;

Komisja nadzorująca:

1.     Artur Opoński

- egzamin próbny z języków nowożytnych - język niemiecki - część rozszerzona

1.     Godzina rozpoczęcia egzaminu godz. – 10.40

2.     Czas trwania egzaminu – 60 minut

3.     Miejsce egzaminu – sala nr 11;

Komisja nadzorująca:

1.     Bolesław Runge

 

Uczniów uczestniczących w egzaminach próbnych obowiązuje strój galowy i posiadanie legitymacji szkolnej.

 

Barbara Wnuk – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisanicy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekrutacja 2018/2019


R E K R U T A C J A 2018/2019

UWAGA RODZICE!

Rekrutacja 2018/2019 do klasy pierwszej szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego.
Dyrektor szkoły podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczętym postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2018/2019 do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisanicy.
Do oddziału przedszkolnego (trzylatki, czterolatki, pięciolatki) zapisujemy dzieci urodzone z roczników:
● 2013 ( pięciolatki)
● 2014 ( czterolatki)
● 2015 ( trzylatki)
Do oddziału przedszkolnego zapisujemy dzieci urodzone:
● 2012 (sześciolatki)
● 2013 (pięciolatki)
Do klas I prowadzone będą zapisy dzieci urodzonych:
● 2011 (siedmiolatki)
Zapisy do oddziału przedszkolnego (trzylatki, czterolatki, pięciolatki) przeprowadza Pani Agnieszka Kalinowska (sala nr 16).
Zapisy do oddziału przedszkolnego przeprowadza Pani Aldona Runge (sala nr 16).
Zapisy do klasy pierwszej przeprowadza Pani Justyna Siennicka (sala nr 16).
Rodzice osobiście dokonują zapisu dziecka do szkoły na podstawie aktu urodzenia oraz numeru PESEL.
Dokumenty niezbędne do zapisania dziecka do klasy pierwszej, oddziału przedszkolnego znajdują się w zakładce „Rekrutacja 2018/2019” lub w sekretariacie szkoły.

Kontakt: e-mail zspisanica@interia.pl ; sekretariat tel. 876298392;

Barbara Wnuk
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Pisanicy
bwnuk@zspisanica.netstrefa.eu


Opłaty za obiady
INFORMACJA
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisanicy informuje, że od dnia 1 marca 2018 r. opłaty za obiady należy wpłacać na konto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisanicy Bank Spółdzielczy O/Kalinowo Nr 48 9331 0004 0020 0235 7786 0002 z dopiskiem: Imię i Nazwisko dziecka, klasa do której chodzi. W tytule przelewu należy wpisać: za usługi stołówkowe w miesiącu (podać miesiąc).

Strona 6 z 31 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Uytkownika

HasoZapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Linkownia
Platforma

Biuletyn

Projekt

Modzi

kontrola