Premiera "Rzepki" Juliana Tuwima na Mikołajki.
Dodane przez lprzekop dnia Stycze 12 2018 11:06:06

Mikołajki są miłym świętem dla dzieci i dorosłych. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisanicy postanowili przygotować uczniom niespodziankę. Od połowy października br. trwały przygotowania do spektaklu „Rzepka” na podstawie utworu Juliana Tuwima. Przedsięwzięcie przygotowano w tajemnicy przed dziećmi.

Podczas apelu mikołajkowego 6 grudnia 2017 r. rodzice wystawili premierę spektaklu „Rzepka”. Wspaniałe kostiumy, kreacje aktorskie, skoczna wesoła muzyka dopełniająca występ stworzyły niepowtarzalne widowisko.  Dziecięca publiczność żywo reagowała na sytuacje na scenie. Po występie rodzice zebrali gromkie oklaski, gratulacje i słowa uznania za super pomysł i wspaniałą grę.

„Rzepka” była prezentowana dwukrotnie, bo również podczas apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów w I semestrze 2017/2018 r., na którym byli obecni prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, sekretarz gminy Kalinowo Mariusz Klepacki. Aplauz i radość widowni była równie wielka jak podczas mikołajkowego występu.

 IMG_0919.JPG

„Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie …”

 

„… chodził tę rzepkę podlewać co dzień …”

 

 

„…Zawołał wnuczek szczeniaczka Mruczka, Przyleciał Mruczek i ciągnie wnuczka! Mruczek za wnuczka, Wnuczek za babcię, Babcia za dziadka, Dziadek za rzepkę, …”

„…Tak się zawzięli, Tak się nadęli …”

 

IMG_0938.JPG

„…Że nagle rzepkę Trrrach!! - wyciągnęli! …”

 

IMG_0944.JPG

Aktorzy i zaproszeni goście.

 

Po występie.


Opracowała - Danuta Mikołajczyk